Нарощування кісткової тканини - запорука успішної імплантації

18 бер 13:42 Категорію «Статті»
Що таке нарощування кісткової тканини?
        Нарощування кісткової тканини при імплантації, або по-іншому, кісткова пластика - це операція по заповненню відсутнього обсягу кістки. Зазвичай вона проводиться в зв'язку з тим, що через тривалу відсутність зуба відбувається спад кісткової тканини щелепи, і вживлення імплантату в цій зоні стає неможливим. Однак в деяких випадках кістка залишається незмінною навіть протягом довгого часу після втрати зуба.
        Об'єктивно тільки лікар може сказати, чи потрібне нарощування кісткової тканини для установки імплантів, грунтуючись на даних комп'ютерної томографії. Завдяки тривимірному зображенню можна найбільш точно визначити, чи достатньо обсягу кісткової тканини у пацієнта, і заздалегідь намітити розташування майбутнього імплантату в щелепі.
        Нарощування кісткової тканини проводиться окремо або безпосередньо під час імплантації?
Деякі лікарі спочатку нарощують кісткову тканину, і тільки через кілька місяців імплантують імплантати. Є фахівці, які роблять обидві операції одночасно, що, звичайно, краще для пацієнтів. Традиційно, при істотному недоліку кісткової тканини нарощування і імплантація проводяться окремо. Але в будь-якому випадку, рішення про порядок проведення цих операцій приймає тільки лікар на підставі індивідуальних фізичних особливостей пацієнта і даних тривимірної комп'ютерної томографії - чим більше своєї кістки залишилося, тим вище ймовірність проведення всіх маніпуляцій за один раз.
        Які матеріали застосовуються в якості трансплантатів?
Раніше використовувалися тільки натуральні матеріали - власні ділянки кістки з донорської області (аутотрансплантат), стерилізована кісткова тканина іншої людини (алотрансплантату) або навіть тварин (ксенотрансплантати). Однак недавно з'явилися штучні синтетичні матеріали - алопластичні трансплантати. Вони поділяються на ті, що розсмоктуються і не розсмоктуються. У першому випадку природна кістка повністю заміщає алопластичний трансплантат в другому - штучний матеріал грає роль своєрідного каркаса, на якому наростає природна кістка. Для досягнення найкращого результату застосовуються різні види препаратів для нарощування кісткової тканини в залежності від клінічного випадку.АвторизацияРегистрация