Лікування пульпіту зуба

23 бер 12:40 Категорію «Статті»
          Характерною ознакою даної патології є запалення в пульпі, яка знаходиться всередині порожнини зуба, де зосереджені судини і нерви. Причиною запалення стає проникнення в порожнину шкідливих бактерій через пошкодження зовнішніх зубних тканин (емалі та дентину). Це руйнування, якими ми найчастіше зобов'язані несвоєчасного лікування глибокого карієсу зуба: пульпіт стає наслідком каріозного процесу. Набагато рідше він з'являється з-за механічних пошкоджень пульпи, неякісної підготовки зуба до пломбування, непрофесійної установки ортопедичних конструкцій.

         Методи лікування пульпіту.
У стоматології Тернополя застосовують дві основні методики лікування зубного пульпіту у дорослих і дітей:
      - біологічну - медикаментозне лікування пульпітів антибіотиками, ліками;
      - хірургічну - лікування пульпіту методом ампутації (часткового видалення пульпи) або екстирпації (при якій нерв зуба повністю видаляється).
       Вибір методики залишається за стоматологом. Лікар вивчає дані рентген-діагностики, проводить опитування і огляд пацієнта. На підставі цих даних підбирає для конкретного випадку найбільш раціональний спосіб лікування пульпіту.
       Біологічний метод лікування пульпіту.
Якщо захворювання набуло хронічної форми, застосовують біологічний метод, або консервативне лікування пульпіту кальцієм. Процес полягає в накладенні лікувальних прокладок, що містять препарати з кальцієм. Методику також використовують в наступних випадках:
       - якщо при процедурі лікування карієсу була випадково розкрита пульпа;
       - коли потрібно зміцнити кісткову перегородку між зубною емаллю і пульпою.
      Спеціаліст накладає препарат для лікування пульпіту в місце стоншування кісткової тканини і тим самим зміцнює її. Далі зуб пломбують і спостерігають за ним в динаміці, проводячи рентген-дослідження через певні часові проміжки. Метод підходить:
       - дітям з молочними зубами;
       - пацієнтам до 30 років при лікуванні оборотного пульпіту;
       - всім, хто з особливою ретельністю доглядає за ротовою порожниною.
      Якщо після лікування пульпіту зуб ниє, болить при натисканні, а біль залишається на довгий час, посилюється вночі, набуває тривалий характер, необхідно знову звернутися в клініку. Ниючий біль при лікуванні пульпіту свідчить про те, що необхідні більш радикальні, тобто хірургічні, методи.
      Багато пацієнтів вважають, що лікування пульпіту - це боляче. Насправді біль супроводжує саме захворювання, а не процедуру його лікування. Тканини пульпи і нерви запалюються, що викликає нестерпні болі, які можна порівняти з ударом струмом. Видалення пульпи проходить абсолютно комфортно, тому що якісні анестетики повністю позбавляють пацієнта від болю, поки лікар препарує канали. При лікуванні або після лікування пульпіту зуб болить в разі, коли внутрішні тканини сильно запалені. Тоді призначають безпечні знеболюючі засоби на час, поки відбувається загоєння (1 - 3 дні).
      Мета кваліфікованого стоматолога - максимально зберегти функції, структуру і зовнішній вигляд зуба. Якщо є показання для лікування пульпіту методами і засобами, які передбачають видалення однієї лише пульпи, то лікар обов'язково збереже зуб. Видалення проводять у випадках, коли захворювання супроводжується сильним нагноєнням і серйозними ускладненнями.АвторизацияРегистрация