Видалення зубів у Тернополі

29 лис 20:39 Категорію «Наші послуги»

Видалення зубів (видалення кореня зуба) - найбільш відома хірургічна маніпуляція для пацієнтів серед інших, що проводяться в порожнині рота. Суть її полягає у видаленні зуба або його частини з щелепної кістки за допомогою спеціальних, адаптованих для різних зубів і різних ситуацій в порожнині рота інструментів.
Операція з видалення зубів проводитися по можливості максимально атравматично, не залежно від складності (тобто з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин). Це необхідно для профілактики ускладнень в період реабілітації, більш швидкого загоєння операційної рани і зменшення розміру кісткового дефекту на місці видаленого зуба. Останнє особливо актуально при подальшій імплантації, коли важливий кожен міліметр кісткової тканини на місці видаленого зуба. І природно, видалення зубів , як і будь-яка хірургічна маніпуляція проводиться під ефективним знеболенням.
У світлі останніх досягнень сучасної стоматології, особливо її терапевтичної частини, до видалення зубів доводитися вдаватися не настільки часто. Це, в основному крайній захід, але є ситуації при яких уникнути видалення неможливо. Ось основні з них:

Показання до видалення зубів:

 1. Сильне руйнування коронкової і особливо підясеної частини, коли неможливо зберегти зуб ні за допомогою терапії (поставити пломбу) ні за допомогою ортопедії (поставити культеву вкладку і покрити коронкою).
 2. Ретеновані (що знаходяться не на своєму місці) зуби.
 3. Сильний нахил зубів, висування, що заважає протезування або травмування сусідніх м'яких тканин (характерно для зубів «мудрості»).
 4. Перелом кореня зуба внаслідок травми.
 5. Ускладнення доступу для ефективного лікування (характерно для зубів «мудрості»).
 6. Неможливість або не ефективність ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів).
 7. Пародонтит важкого ступеня.
 8. Ортодонтичні показання.

Протипоказання до видалення зубів:

 • серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації.
 • недавно (до року) перенесений інфаркт міокарда
 • цукровий діабет в стадії декомпенсації.
 • гострі вірусні респіраторні захворювання;
 • стоматити та інші інфекції в ротовій порожнині;
 • загострення психічних захворювань.

Після видалення зуба. Основні рекомендації:

 1. Після видалення зуба слід утриматися від прийому їжі протягом 2 годин.
 2. Протягом доби, після видалення зуба, утримуватися від прийому гарячої, особливо гарячої рідкої їжі.
 3. Не робити посилених полоскань.
 4. Не гріти щоку в області видаленого зуба.
 5. Утриматися від прийому гарячих ванн.
 6. Чищення зубів проводити наступного дня після видалення зуба.
 7. Намагатися приймати їжу на протилежній стороні від видаленого зуба.
 8. Не торкатись до лунки язиком і будь-якими предметами.
Крім видалення зубів через наявність хронічних вогнищ запалення у кореня зуба, є ще кілька видів операцій, в деяких випадках дозволяють зберегти зуб.
Слід пам'ятати, що видалення зубів це ХІРУРГІЧНА операція з усіма притаманними їй побічними ефектами і ускладненнями, а з урахуванням специфіки розташування операційної рани (порожнина рота, в якій в нормі по деяким авторам "проживає" понад 350-400 різних видів мікроорганізмів, в тому числі і патогенних), процес загоєння може протікати з розвитком різних запальних явищ. Для зменшення ризику запалення лунки після видалення зубів пацієнтам необхідно дотримуватися певних правил, рекомендованих лікарем.АвторизацияРегистрация