Видалення зубів у Тернополі
29 лис 20:39 Категорію «Наші послуги»
Видалення зубів (видалення кореня зуба) - найбільш відома хірургічна маніпуляція для пацієнтів серед інших, що проводяться в порожнині рота. Суть її полягає у видаленні зуба або його частини з щелепної кістки за допомогою спеціальних, адаптованих для різних зубів і різних ситуацій в порожнині рота інструментів.
Операція з видалення зубів проводитися по можливості максимально атравматично, не залежно від складності (тобто з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин). Це необхідно для профілактики ускладнень в період реабілітації, більш швидкого загоєння операційної рани і зменшення розміру кісткового дефекту на місці видаленого зуба. Останнє особливо актуально при подальшій імплантації, коли важливий кожен міліметр кісткової тканини на місці видаленого зуба. І природно, видалення зубів , як і будь-яка хірургічна маніпуляція проводиться під ефективним знеболенням.
У світлі останніх досягнень сучасної стоматології, особливо її терапевтичної частини, до видалення зубів доводитися вдаватися не настільки часто. Це, в основному крайній захід, але є ситуації при яких уникнути видалення неможливо. Ось основні з них:
Показання до видалення зубів:
- Сильне руйнування коронкової і особливо підясеної частини, коли неможливо зберегти зуб ні за допомогою терапії (поставити пломбу) ні за допомогою ортопедії (поставити культеву вкладку і покрити коронкою).
- Ретеновані (що знаходяться не на своєму місці) зуби.
- Сильний нахил зубів, висування, що заважає протезування або травмування сусідніх м'яких тканин (характерно для зубів «мудрості»).
- Перелом кореня зуба внаслідок травми.
- Ускладнення доступу для ефективного лікування (характерно для зубів «мудрості»).
- Неможливість або не ефективність ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів).
- Пародонтит важкого ступеня.
- Ортодонтичні показання.
Протипоказання до видалення зубів:
- серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації.
- недавно (до року) перенесений інфаркт міокарда
- цукровий діабет в стадії декомпенсації.
- гострі вірусні респіраторні захворювання;
- стоматити та інші інфекції в ротовій порожнині;
- загострення психічних захворювань.
Після видалення зуба. Основні рекомендації:
- Після видалення зуба слід утриматися від прийому їжі протягом 2 годин.
- Протягом доби, після видалення зуба, утримуватися від прийому гарячої, особливо гарячої рідкої їжі.
- Не робити посилених полоскань.
- Не гріти щоку в області видаленого зуба.
- Утриматися від прийому гарячих ванн.
- Чищення зубів проводити наступного дня після видалення зуба.
- Намагатися приймати їжу на протилежній стороні від видаленого зуба.
- Не торкатись до лунки язиком і будь-якими предметами.
Слід пам'ятати, що видалення зубів це ХІРУРГІЧНА операція з усіма притаманними їй побічними ефектами і ускладненнями, а з урахуванням специфіки розташування операційної рани (порожнина рота, в якій в нормі по деяким авторам "проживає" понад 350-400 різних видів мікроорганізмів, в тому числі і патогенних), процес загоєння може протікати з розвитком різних запальних явищ. Для зменшення ризику запалення лунки після видалення зубів пацієнтам необхідно дотримуватися певних правил, рекомендованих лікарем.