Кіста зуба - ефективне лікування в стоматології Nazarchuka

23 бер 11:47 Категорію «Статті»
       Кіста зуба - це запальне утворення у вигляді гранули, яке виникає в результаті захисної реакції організму на інфекцію або травму. Зовні новоутворення є міхур діаметром до декількох сантиметрів, наповнений рідиною або гноєм. Справа в тому, що коли організм намагається самостійно боротися із запаленням, уражені клітини починають відмирати, і щоб ізолювати їх від здорових тканин, навколо утворюється оболонка.

Головними причинами кіст в зубах є:
     - Розвиток інфекції в кореневому каналі зуба
     - Травма
     - Хронічні захворювання ротової порожнини і носоглотки
     - Запалення навколозубних тканин (пародонтит, періодонтит)
     - Знижений імунітет
     - Карієс

     Складність діагностики кісти полягає у відсутності симптомів. У ряді випадків людина може звернути увагу на такі ознаки кісти зуба, як потемніння емалі, незначне зміщення зуба і дискомфортні відчуття при пережовуванні твердої їжі, але більшість не надають цьому значення. На той час як починає з'являтися біль при кісті зуба, гранула може дорости вже до 1 см в діаметрі. З цього моменту пацієнт починає відчувати і інші цілком помітні ознаки. Ось які симптоми кісти зуба можуть проявлятися на цій стадії:

   - Ниючий біль в зоні запалення;
   - Набряклість, яка може перейти на обличчя;
   - Збільшення і болючість лімфатичних вузлів;
   - Підвищена температура;
   - Головні болі - при розвитку кісти, гайморової пазухи;
   - Загальне нездужання.

   Що робити з кістою зуба?
   Так як визначити кісту під зубом складно, оскільки вона формується повільно і без яскраво виражених симптомів, до лікаря пацієнти часто звертаються вже на пізніх етапах захворювання - коли відчувається біль, нездужання і інші ознаки запалення.
    Раніше в такій ситуації єдиним виходом було видалення ураженої зуба. Сьогодні існують різні методи лікування кісти без втрати зубної одиниці. Залежно від ступеня захворювання позбутися її можна терапевтичним або хірургічним способом.
    Терапевтичне лікування включає вичищення кісти з каналів, їх обробку і пломбування. Хірургічне лікування передбачає видалення ушкодженої частини зубного кореня зі збереженням самого зуба. В цьому випадку кісту усувають і заповнюють відсутню тканину спеціальним матеріалом.
    Показанням до видалення зуба через кісти на сьогоднішній день є особливі випадки, що загрожують ускладненнями, а також кіста зуба мудрості.АвторизацияРегистрация