Особливі категорії карієсу Лікування у Тернополі

17 кві 17:56 Категорію «Статті»
   Також необхідно відзначити три особливі категорії карієсу: множинний, рецидивний і карієс кореня. Їх відмітні риси зрозумілі вже з назв, однак розглянемо їх докладніше.
   Множинний карієс зубів
   Множинний карієс, він же генералізований, або системний, вражає відразу велику кількість зубів - від шести до двадцяти, але і цього йому буває мало - в кожному порушеному їм зубі стоматолог може виявити не одну, а дві або навіть цілих три каріозні порожнини. Як неважко здогадатися, такий карієс розвивається швидко і може призвести до втрати кількох зубів або навіть цілого зубного ряду. Причинами такої каріозної катастрофи найчастіше виступають імунні, інфекційні та інші важкі загальностоматичні захворювання. Часом таке відбувається з підлітками, коли організм проходить через найсильнішу гормональну бурю, через що імунна система також може переживати стрес.
   Вторинний карієс
   Рецидивуючий карієс, він же вторинний, як зрозуміло з назви, виникає в раніше ураженому, вилікуваних і запломбованому зубі. Причинами його повернення можуть бути неякісне лікування, а також несвоєчасна заміна пломб або інших ортопедичних конструкцій - адже пломби і коронки, хоч і служать довго, на жаль, не вічні. Згодом вони починають гірше прилягати до тканин зуба, в зазори потрапляють слина, бактерії, наліт, залишки їжі - вірні друзі карієсу. Відрізнити вторинний карієс можна по коричневому контуру на стику ортопедичної конструкції і зубних тканин.
   Карієс кореня
Карієс кореня вражає оголюються при рецесії ясен коріння зубів. Цей тип карієсу безпосередньо пов'язаний із захворюваннями пародонта, неправильним прикусом і віковими змінами.
Як випливає з назви, кореневої карієс вражає оголений корінь зуба. Дана форма зазвичай спостерігається у людей похилого віку і зачіпає, як правило, бічні зуби. Це пояснюється тим, що з віком підвищується ризик захворювань на пародонтит, відбувається атрофія кістки, спадання ясна і зменшується слиновиділення. Спочатку уражається видима поверхня зубного кореня, яка набуває темний колір. Потім, прогресуючи, каріозний вогнище розширюється і повністю захоплює кореневу частину зуба. Це нерідко призводить до перелому з повним відділенням коронки від кореня (ампутаційний карієс). Захворювання часто рецидивує, якщо поверхня кореня залишається оголеною і чистка зубів відбувається нерегулярно або неправильно.

       Отже, як ми вже з'ясували, від карієсу не застрахований практично ніхто, а деякі люди від народження або ж в силу особливостей способу життя входять в особливі групи ризику. Однак незалежно від того, чи є у вас «обтяжливі обставини», найголовніше, про що вам необхідно пам'ятати: якісна гігієна, регулярні профілактичні огляди укупі з професійним чищенням і своєчасне лікування карієсу на початкових етапах - запорука красивої і здорової посмішки на довгі роки .АвторизацияРегистрация