Лікування карієсу в Тернополі

10 кві 17:44 Категорію «Статті»
   Перші ознаки карієсу
   Плями на зубах. Першими ознаками карієсу є плями на емалі - вони можуть бути як білими, так і коричневими або навіть чорними. Однак навіть такі плями буває складно розглянути самостійно.
   Біль при карієсі. Якщо ж ви відчуваєте, що якийсь зуб став реагувати на солодку їжу, на холодне і гаряче, значить варто звернутися до стоматолога.
   Дірка при карієсі. Якщо ви можете намацати мовою дірку в зубі, значить, карієс вже перетік в більш важку форму і вимагає негайного лікування.
   Запах з рота при карієсі. Коли людина не поспішає в стоматологію, експериментуючи з лікуванням карієсу в домашніх умовах, зуби починають гнити і руйнуватися. В результаті з'являється неприємний запах з рота.
  
   Стадії карієсу - види і інтенсивність
Найпопулярнішою серед сучасних стоматологів вважається класифікація карієсу по Блеку. Згідно з цією системою, карієс підрозділяється на шість класів в залежності від локалізації каріозних порожнин і обсягом каріозного ураження зубів.

   Карієс емалі зубів
Карієс I класу, або поверхневий карієс, зачіпає, як правило, вже згадані фісури - борозди на жувальних зубах. Іноді такий карієс називають карієсом у стадії плями, якщо вчасно помітити його і вжити заходів, можна обійтися навіть без свердління бормашиною і зупинити каріозний процес на корені, не давши йому поширитися глибше. Якщо ж пропустити перші ознаки, то погіршення стану не змусить себе чекати.

  Контактний вид карієсу
Наступна стадія - карієс II класу - найчастіше вражає контакти жувальних зубів, через що іноді називається контактним карієсом. На цій стадії, як і на попередній, карієс нічим не турбує свого носія і може довго залишатися непоміченим.

  Карієс передніх зубів
Карієс III класу, або середній карієс, вражає контактні поверхні передніх зубів. Багато фахівців вважають кращою профілактикою проти нього використання флосса. Також середній карієс - це хвороба ласунів.

  Карієс дентину
Коли не проводять лікування карієсу передніх зубів середньої стадії перетікає в наступний клас - IV і зачіпає вже дентин.

  Прикореневий
Карієс V класу, він же прикореневій, або пришийковий, карієс, поширюється вздовж ясенної лінії як на передніх, так і на жувальних зубах. Проявляється підвищеною чутливістю зубів в області шийок зуба. Зазвичай пришийковий карієс виникає в результаті поганої гігієни порожнини рота.

  Атиповий
Карієс останнього класу по Блеку - VI - також називають атиповим карієсом. Цей вид карієсу руйнує ріжучий край і горби зубів, найсильніше йому схильні зуби совкоподібної форми.АвторизацияРегистрация