Карієс при вагітності лікування у Тернополі

24 кві 18:29 Категорію «Статті»
    Приказка «Одна дитина - мінус один зуб», як це не прикро, є констатацією факту. Справа в тому, що організм жінки спочатку сприймає плід як чужорідний об'єкт, намагаючись всіма силами від нього «позбутися». Звідси такі поширені симптоми, як блювання, зміна гормонального фону і зниження імунітету. Два останніх фактора, впливаючи на організм, дестабілізують і кісткову систему, негативно впливають на зуби, викликаючи карієс і його ускладнення. Але чи завжди карієс у вагітних неминучий?
   Вагітність і карієс
Ослаблення захисних сил організму, в тому числі перебудова кальцієвого обміну речовин, - це неминучі оновлено в організмі вагітної жінки, а також фактори ризику, що ведуть до виникнення стоматологічних проблем у вагітних: до гінгівіту, пародонтиту, кровоточивості ясен і карієсу. Саме нестача кальцію, змінений склад слини у вагітної жінки і мікроби, більш активні через зниженого імунітету, - головні причини того, що у майбутньої мами псуються зуби. Особливі прикмети, за якими вагітна може визначити почався карієс, стандартні для всіх: Крейдяні плями, борозенки або лінії, декальцифікація емалі, ваші зуби піддаються впливу подразників (холодні або гарячі напої).
  Не можна не лікувати
Думка, що лікувати зуби під час вагітності вкрай небажано і навіть небезпечно, дуже міцно вкорінене в суспільстві і сьогодні. Однак очевидність цієї помилки можна довести, не будучи фахівцем стоматології. Навіть початковий карієс у вагітних вимагає обов'язкового візиту до стоматолога. Чому? По-перше, хвороба прогресує в кілька разів швидше і може перейти в пульпіт при вагітності. По-друге, на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування анестезії чи рентгена. По-третє, майбутня мати повинна віддавати собі звіт в тому, що вона тепер не одна, і дитина може отримати генетичну схильність до карієсу, ще будучи в утробі! Зачатки молочних зубів немовляти починають формуватися вже на шостому тижні вагітності, а на п'ятому місяці починається їх мінералізація.


   Профілактика карієсу у вагітних
Звичайно, ідеальний варіант уникнути необхідності справлятися із зубним болем під час вагітності - це подбати про здоров'я порожнини рота відразу ж, як тільки буде прийнято рішення завести дитину. Але, якщо з якоїсь причини цього зробити не вдалося, наступні поради - для вас.
  Правило харчування. Маленький зростаючий всередині вас організм «забирає» у вас кальцій для власних формуються кісток. Якщо ви споживаєте недостатню кількість продуктів, багатих цим елементом, то ваші кістки і зуби будуть страждати. Тому у вашому раціоні має бути необхідну кількість кальцію і мінеральних речовин.
  Санація порожнини рота, тобто його оздоровлення. В ідеалі санацію слід проводити ще до вагітності, а потім, протягом часу виношування малюка, стабільно і регулярно відвідувати стоматолога.
  Вітамінна терапія. Варто замислитися над тим, які вітаміни ви вживаєте. Відомо, що препарати і продукти, що містять кальцій і фтор, вітаміни груп B і D, а також риб'ячий жир краще всяких мазей та інших фармацевтичних препаратів допоможуть уникнути виникнення і розвитку карієсу.
  Щоденна гігієна порожнини рота. Про таку річ, як чищення зубів двічі на день і говорити не варто - це правило неухильно для всіх, незалежно від віку і статі.АвторизацияРегистрация